Premier League. Ibrahimović: Kluczem do mistrzostwa City jest Balotelli

Zlatan Ibrahimović komplementuje na łamach angielskiej prasy Mario Balotellego i radzi Roberto Manciniemu. - Najlepszym sposobem na Mario jest... pokochanie go. Wtedy wciąż będziecie mieli szansę na obronę mistrzostwa - twierdzi piłkarz PSG.

Relacje z meczów Premier League w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Balotelli nie ma za sobą udanej rundy - w 15 występach w barwach City strzelił tylko trzy bramki. Ostatnio coraz częściej mówi się o powrocie włoskiego napastnika na Półwysep Apeniński. Ibrahimović broni jednak talentu kolegi po fachu.

- Jeśli spędziłeś kiedyś trochę czasu z Mario, pokochasz go - mówi Szwed w wywiadzie dla Daily Mail. - Mimo wszystko to nie jest najłatwiejszy piłkarz do prowadzenia. Zapytajcie jednak jego starych trenerów, na przykład Jose Mourinho, powiedzą, że zawsze jest z nim masa śmiechu.

-To wyjątkowy piłkarz, z wyjątkowym talentem. Jeśli gra tak jak potrafi, może skrzywdzić każdego. Jak patrzę na Manchester City nadal twierdzę, że to on jest ich kluczowym zawodnikiem - dodał 'Ibra'.

Piłkarz PSG odniósł się także do sytuacji Balotellego w klubie. - Próbowałem mu pomóc, bo to prawda, że za często działa pod wpływem chwili. Z drugiej strony - taki ma charakter. Roberto (Mancini - trener City - red.) wie to samo co ja. Najlepszym sposobem na Mario jest... pokochanie go. Na to reaguje najlepiej. Jeśli będzie potrafił to zrobić, Manchester City wciąż będzie miało duże szanse na obronę mistrzostwa - zakończył.

Po 21 kolejkach Manchester City ma na koncie 45 punktów. Prowadzący w tabeli United mają o siedem oczek więcej.

Więcej o: