Klubowe MŚ. Taktyka Chelsea w śmieciach

Dziennikarze brazylijskiego serwisu Globoesporte.com znaleźli w śmieciach w szatni Chelsea po finale Klubowych Mistrzostw Świata taktykę na mecz z Corinthians, przegrany przez londyńczyków 0:1.

Strona opublikowała fotografie dwóch stron formatu A4, na których były wskazówki, jak piłkarze mają zachowywać się przy rzutach rożnych, zarówno w ataku, jak i obronie. W taktyce ofensywnej zwrócono zawodnikom uwagę na kontrataki rywali oraz przypominano, że wykonujący ruchem ramienia ma sygnalizować, gdzie pośle piłkę.

Na kartce z taktyką defensywną możemy zobaczyć, których zawodników mieli kryć gracze Chelsea i że trener nakazał im od razu ruszać do przodu, gdy tylko uda im się wybić piłkę.

Globoesporte.com wyjaśnia, w jaki sposób jej dziennikarz wszedł w posiadanie taktyki Chelsea. "Pomiędzy kanapkami, napojami energetycznymi i sprzętem sportowym, który londyńczycy pozostawili w szatni, walały się kartki z taktyką na mecz z Corinthians, gdzie szczegółowo opisano, co który piłkarz miał robić podczas stałych fragmentów gry" - czytamy.

Chelsea przegrała w finale klubowych mistrzostw świata z Corinthians 0:1, a zwycięską bramkę zdobył peruwiańczyk Paulo Guerrero w 69. minucie. Corinthians powtórzyło osiągnięcie z premierowej edycji klubowych MŚ (do tej pory dwa razy wygrywała ten turniej tylko Barcelona); w 2000 roku pokonało po rzutach karnych na Maracanie z Vasco da Gama Rio de Janeiro.

Zobacz wideo
Więcej o: