Premier League. Rio Ferdinand raniony podczas derbów Manchesteru

W 92. minucie meczu po bramce dającej zwycięstwo Manchesterowi United Rio Ferdinand został trafiony w głowę monetą rzuconą z trybun City. Z rozciętym łukiem brwiowym opuścił boisko. Stewardzi szybko złapali sprawcę.

Stwórz mema z Mourinho i wygraj koszulkę Realu z autografami! ?

Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Derby Manchesteru to jeden z najważniejszych meczów w kalendarzu Premier League. Tym bardziej gdy obie drużyny walczą o tytuł mistrza Anglii. Manchester United po roku przerwy pragnie odzyskać tytuł najlepszej piłkarskiej drużyny na Wyspach. Tytuł, który odebrał mu rywal zza miedzy, Manchester City.

Atmosferę dodatkowo przed meczem podgrzewały media i trener Czerwonych Diabłów. - Jeśli wygramy, będzie to jedno z najważniejszych zwycięstw za mojej kadencji - powiedział sir Alex Ferguson. Szkot prowadzi klub z Old Trafford od 1986 roku. Po mistrzostwo kraju sięgnął z nim 12 razy.

Zobacz na Zczuba.tv, jak raniony został Rio Ferdinand ?

W 92. minucie Rio Ferdinand cieszył się z bramki zdobytej przez Robina van Persiego, dającej zwycięstwo drużynie sir Alexa Fergusona. Ktoś z trybun, na której zasiadali kibice gospodarzy, rzucił monetę, która trafiła w głowę obrońcy United. Na boisko wbiegł rozwścieczony kibic City, który próbował się dostać do Ferdinanda, ale drogę zagrodził mu Joe Hart.

Obrońca MU z krwawiącym łukiem brwiowym opuścił boisko.

Manchester City przegrał derbowe spotkanie 2:3. "Czerwone Diabły" dzięki wygranej umocniły się na pozycji lidera i wyprzedzają obecnie drugie City o 6 punktów. Trzecia w tabeli Chelsea traci do lidera 10 punktów.

Tak relacjonowaliśmy Zczuba i na żywo debry Manchesteru ?