Premier League. Micah Richards nie zagra przez cztery miesiące

Obrońca Manchesteru City Micah Richards z powodu kontuzji wróci na boisko dopiero pod koniec lutego 2013 roku. Zawodnik doznał urazu w trakcie sobotniego meczu ze Swansea (jego zespół wygrał 1:0) i musiał przejść operację kolana.

Richards został zniesiony z boiska w samej końcówce meczu, w jego miejsce na boisku pojawił się Kolo Toure. Wcześniej bramkę dla The Citizens zdobył Carlos Tevez i było to jedyne trafienie w tym meczu.

- Pozytywną rzeczą jest to, że kolano zostało zoperowane i teraz będzie jak nowe - skomentował swoją kontuzję 24-letni obrońca. - Mam je usztywnione i poruszam się o kulach. Nie mogę robić praktycznie nic przez najbliższe cztery do sześciu tygodni, a powrót na boisko zajmie mi dwanaście do szesnastu tygodni - dodał.

- Już w trakcie meczu wiedziałem, że to coś poważnego. Kolano się zablokowało i nie mogłem wyprostować nogi - opowiada Richards. - Myślę pozytywnie, bo naprawdę mogło być jeszcze gorzej. Kontuzja mogła być przecież nie do zoperowania i zostałbym kaleką - szuka pozytywów.

- Będę pracował tak ciężko jak tylko się da by jak najszybciej wrócić do grania - obiecuje zawodnik Manchesteru City. - Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i życzenia, które mi przesłali.

Na szczęście dla jego klubu na sobotni mecz z West Hamem powinien już się wykurować inny prawy obrońca Pablo Zabaleta, który był ostatnio kontuzjowany. Dziesięć dni później wyleczyć powinien się także sprowadzony latem Maicon.

Więcej o: