Premier League. Chelsea oskarża sędziego meczu z Manchesterem United o rasizm

Policja Metropolitalna w Londynie zajmie się donosem, jaki przedstawiciele Chelsea złożyli na Marka Clattenburga, który prowadził niedzielny mecz The Blues z Manchesterem United. Zdaniem londyńczyków w rasistowski sposób obrażał on dwóch ich piłkarzy.

Rzecznik prasowy Chelsea poinformował, że Clattenburg "użył niewłaściwego języka wobec dwóch zawodników w dwóch zupełnie różnych sytuacjach", o czym już wcześniej informowaliśmy . Teraz wiadomo, o kogo miało chodzić.

Jednym z obrażonych zawodników jest podobno John Obi Mikel, nie wiadomo jednak, co dokładnie miał on usłyszeć do sędziego.

Drugi piłkarz to Fernando Torres lub Juan Mata. Sędzia miał któregoś z nich nazwać "hiszpańską piz..." (wersja, którą przedstawia "Daily Mail") lub "hiszpańskim durniem" (tak twierdzi "AS").

Z czysto sportowego punktu widzenia, Clattenburg prowadził ten mecz fatalnie. Po tym, jak "The Blues" odrobili dwubramkową stratę, sędzia wyrzucił z boiska Branislava Ivanovicia i Fernanda Torresa. Ten drugi obejrzał niesłusznie drugą żółtą kartkę za rzekome wymuszanie faulu. Czarę goryczy przelało uznanie zwycięskiej bramki dla gości, zdobytej przez Javiera Hernandeza ze spalonego.

Clattenburg został już odsunięty od sędziowania najbliższej kolejki Premier League.

Czy sędzia naprawdę mógł w rasistowski sposób zwyzywać piłkarzy? Wypowiedz się w komentarzach lub na profilu Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: