Premier League. Sędzia daje Manchesterowi United zwycięstwo w meczu z Chelsea

Manchester United pokonał na wyjeździe Chelsea 3:2. Niesłuszną czerwoną kartką ukarany został Fernando Torres, a decydującego dola Javier Hernandez strzelił ze spalonego. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę.

Zobacz bramki na Z Czuba.tv!

Mecz zaczął się dla triumfatorów Ligi Mistrzów fatalnie. Już w czwartej minucie samobójcze trafienie zaliczył David Luiz. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Robin van Persie.

Przed przerwą pięknego gola z rzutu wolnego strzelił Juan Mata. Bramkarz lub mur byli jednak źle ustawieni. W 54. min. wyrównał Ramires.

Dziewięć minut później Ivanović obejrzał słuszną czerwoną kartką za faul na wychodzącym sam na sam z bramkarzem Youngu.

Kilka minut później drugą czerwoną kartką zobaczył Fernando Torres. Sędzia źle ocenił sytuację, w której Hiszpan był faulowany i pokazał mu drugą żółtą kartkę za rzekome symulowanie.

Jeszcze gorszy błąd arbiter Mark Clattenburg popełnił w 76. min., uznając decydującego gola, strzelonego przez Hernandeza. Meksykanin wracał na boisko z wnętrza bramki Chelsea. Oddał strzał z metra, stojąc na ewidentnym spalonym, nie mając przed sobą ani jednego zawodnika.

W ten sposób Manchester United po raz pierwszy od dziesięciu lat pokonał Chelsea na Stamford Bridge.

"Czerwone Diabły" znajdują się na drugim miejscu w tabeli. Do "The Blues" tracą dwa punkty.