Premier League. Nowa umowa dla Wengera?

Arsene Wenger, trener Arsenalu Londyn może w najbliższych dniach liczyć na nowy kontrakt. Zarządowi ?Kanonierów? nie przeszkadza fakt, że ich zespół od sześciu sezonów nie zdobył żadnego trofeum i wciąż wierzą w wizję klubu szkoleniowca z Francji.

Czy Arsenal odzyska mistrzostwo Anglii? Podyskutuj o tym z nami i kibicami na Facebooku ?

62-latkowi do końca kontraktu pozostały dwa lata. Wobec coraz słabszej gry Arsenalu i braku znaczących sukcesów coraz głośniej mówiono o możliwym odejściu Wengera. Francuz już od 16 lat prowadzi zespół na co dzień grający na Emirates Stadium, lecz nigdy w jego karierze nie spadało na niego tak wiele głosów krytyki.

Zarząd Arsenalu zapewnia, że wiara w długofalowy plan Wengera w końcu przyniesie pożądany skutek. Na dowód tego zarząd chce zaoferować trenerowi 130 tysięcy funtów tygodniowo. - Nie kierujemy się sentymentem. Wiemy, że klubem dowodzi teraz fantastyczny trener, który kocha ten klub i jest najlepszym człowiekiem na to miejsce - zapewnia reprezentujący zarząd Ivan Gazidis. - Wierzymy, że Wenger jest w stanie sprawić, że klub wróci do osiągania znaczących sukcesów. Arsene jest tu już bardzo długo i stał się częścią DNA tego klubu. Wiemy jednak, że pewnego dnia zechce on zrezygnować i musimy być wtedy gotowi by wiedzieć, jak kontynuować to, co on rozpoczął. - przyznaje.

- Często jesteśmy oskarżani o brak ambicji. Niektórzy mówią, że miejsce w pierwszej czwórce nas satysfakcjonuje. Nie ma w tym jednak choćby ziarna prawdy, zawsze próbujemy wygrywać przy okazji robiąc to w pięknym stylu, by być dumni ze sposobu, w jaki gramy w piłkę. Wiemy że mimo to od lat brakuje nam większych sukcesów, ale jesteśmy optymistami jeśli chodzi o ten sezon, nawet pomimo straty Robina van Persiego. Mimo braku pucharów od lat utrzymujemy się w ścisłej czołówce i rywale wiedzą, że w tym roku również będziemy walczyć o najwyższe cele.- zakończył Gazidis.

Arsenal zajmuje obecnie 8 miejsce w Premier League. W najbliższym spotkaniu na własnym stadionie zmierzy się z Southamptonem.

Zapraszamy do dyskusji na ten temat w komentarzach

Więcej o: