Premier League. Ferguson o Rooney'u: Kontuzja może być dla niego zbawienna

W meczu z Fulham Wayne Rooney w starciu z Hugiem Rodallegim doznał urazu nogi, rana obficie krwawiła. Anglik będzie pauzował przez cztery tygodnie. - Dzięki kontuzji może skupić się na pracy na siłowni - stwierdził sir Alex Ferguson.

Czerwone Diabły wygrały 3:2. Rooney wszedł z ławki rezerwowych w 68. minucie meczu, zmieniając Shinjiego Kagawę. W doliczonym czasie gry Anglik stanął w murze, aby blokować uderzenie Huga Rodallegi. Pierwsza próba zawodnika Fulham zatrzymała się na piłkarzach Manchesteru, poprawkę skutecznie zablokował właśnie Rooney.

Snajper przypłacił tę interwencję poważną kontuzją. Rodallega oddał strzał, a po chwili niefortunnie wylądował korkiem na nodze Anglika. Dosłownie rozorał Rooney'owi nogę. Rana miała ponad centymetr szerokości i obficie krwawiła. Arbiter zareagował natychmiast - przerwał grę i wezwał na boisko lekarza. Po kilku minutach zabiegów Rooney opuścił boisko na noszach.

- Kontuzja może być dla niego zbawienna, ponieważ może skupić się na ulepszeniu sprawności i pracy na siłowni. W ostatnim tygodniu spędzał tam dużo czasu i dzięki przerwie w grze będzie mógł kontynuować zajęcia. Niedługo znowu zacznie biegać. To było głębokie rozcięcie, ale bardzo szybko zajęli się nim lekarze. Nie przewidujemy żadnych komplikacji - powiedział trener Manchesteru United sir Alex Ferguson.

W pierwszym meczu sezonu przeciwko Evertonowi Rooney zaprezentował się poniżej oczekiwań. Spotkanie z Fulham rozpoczął na ławce rezerwowych. W wyniku tych decyzji kadrowych szkockiego szkoleniowca, brytyjską prasę wypełniły plotki o rzekomym transferze lidera Czerwonych Diabłów. Spekulacje ukrócił Ferguson.

- [Rooney] sam mi powiedział, że potrzebuje jeszcze kilku meczów, a ja chciałem zagrać na początek na Old Trafford van Persiem. Nie mogłem postawić na obu od początku. To nie był łatwy wybór. Z roku na rok umiejętności strzeleckie Rooney'a rosną.

To nie koniec kontuzji w Manchesterze. Z powodu urazu na Old Trafford pauzuje też Ashley Young. Informację przed niedzielnym meczem z Southampton podał FA.

- To bardzo miło ze strony federacji, że poinformowała wszystkich o niedyspozycji Ashley'a Younga. W niedzielę gramy spotkanie. Dlaczego mamy ułatwiać życie naszym przeciwnikom, podając im informacje, o tym kto jest w formie, a kto nie. To się więcej nie powtórzy - stwierdził Ferguson.

Początek meczu z Southampton w niedzielę o godzinie 17:00.

Będzie pauzował 4 tygodnie - pech Wayne'a Rooney'a ?

Więcej o: