Premier League. Wymarzony debiut Hazarda

W niedzielę Chelsea wygrała 2:0 z Wigan. Bramki dla londyńczyków zdobyli Branislav Ivanovic w 2. minucie i Frank Lampard w 7. W obu bramkach miał swój udział Eden Hazard pozyskany w wakacje Belg z Lille.

21-latek już na samym początku meczu swoją akcją otworzył drogę do bramki rywali Branislavowi Ivanovicowi. Hazard wygrał pojedynek z Ramisem i podał do zdobywcy pierwszego gola dla The Blues.

Pięć minut później Belg wpadł w pole karne rywali i wywalczył rzut karny. Faulował go Ramis. Jedenastkę wykorzystał Frank Lampard, kapitan Chelsea.

Piłkarze Wigan Petera Cecha nie zmusili do wytężonej pracy. Najlepszą okazję podopieczni Roberto Martineza na pokonanie golkipera przeciwników mieli w 86. minucie, kiedy to najpierw Kone z bliska trafił w nogi bramkarza, a chwilę potem z przewrotki uderzył Gomez.

Chelsea w minionym sezonie wygrała Ligę Mistrzów. W Premier League podopieczni Di Matteo zajęli 6. miejsce.

Tak relacjonowaliśmy na żywo spotkanie Wigan - Chelsea ?