Premier League. Rio Ferdinand ukarany za wpis na Twitterze

Obrońca Manchesteru United Rio Ferdinand został ukarany za wpsi na Twitterze, w którym nazwał obrońcę Chelsea Ashley'a Cole'a ?choc ice?. Piłkarz zapłacić 45 tys. funtów grzywny.

"Na Ferdinanda została nałożona grzywna w wysokości 45 tys. funtów za treści, które opublikował w serwisie Twtter. Komisja Dyscyplinarna uznała, że zachowanie piłkarza było niewłaściwe, a naruszenie dotyczyło kwestii etnicznych i koloru skóry" - czytamy w komunikacie.

Ferdinand został ukarany za wpis na Twitterze, w którym skomentował wystąpienie Ashley'a Cole'a przed sądem. Obrońca Chelsea składał wyjaśnienia w sprawie Johna Terry'ego oskarżanego o to, że podczas ligowego meczu obraził na tle rasowym młodszego brata Rio Ferdinanda - Antona.

Ferdinand napisał w odpowiedzi na wpis jednego z użytkowników, że Cole zachowuje się jak klasyczny "choc ice". Termin przez wielu jest uważany za rasistowski. Oznacza ciemnoskóra osobę, która trzyma się i zachowuje się jak biały. Pod komentarzem rozpętała się zacięta dyskusja. Piłkarz usunął kontrowersyjny wpis i zaprzeczał, że miało to rasistowski wymiar.

Manchester United nie będzie odwoływał się od kary dla 33-letniego obrońcy. Alex Ferguson powiedział, że piłkarze Manchesteru United mają zakaz pisania na Twitterze o klubie i jeśli w internecie odreagowują, sami proszą się o kłopoty.

- Spodziewałem się tej kary, ale dziwi mnie to, że inni od lat wypisują bzdury, a jeszcze ukarani nie zostali ukarani - powiedział Ferdinand.

Więcej o: