Premier League. Robin van Persie w Manchesterze United!

Manchester United oficjalnie potwierdził na swojej stronie internetowej, że doszło do porozumienia z Arsenalem w sprawie transferu Robina Van Persiego. Piłkarz musi przejść jeszcze testy medyczne i ustalić z władzami "Czerwonych Diabłów" kwestie finansowe.

Holender ma przyjechać do Manchesteru w czwartek by poddać się badaniom. Według angielskich mediów kwota transferu wyniosła 20 milionów funtów, podczas gdy Arsenal oczekiwał, że otrzyma za swoją gwiazdą pięć milionów więcej. Stało się to ponoć pod wpływem nacisku samego piłkarza, który bardzo chciał zmienić klub.

Jest to najdroższy transfer w wykonaniu "Czerwonych Diabłów" od 2008 roku, gdy z Tottenhamu za ponad 30 milionów funtów sprowadzono Dymitara Berbatowa. Do dziś jest to rekordowa kwota wydana przez MU na nowego piłkarza.

Van Persie odmówił niedawno przedłużenia kończącej się za rok umowy z Arsenalem. Spekulowano, że może trafić do "Czerwonych Diabłów", ich lokalnego rywala - Manchesteru City lub Juventusu Turyn. Ostatecznie zawodnik zdecydował się na ten pierwszy klub.

Holender dołączył do Arsenalu w maju 2004 roku, wcześniej grał w Feyenoordzie Rotterdam. Z londyńskim klubem w 2005 roku sięgnął po Puchar Anglii. W ostatnim sezonie zdobył w jego barwach 30 bramek i został królem strzelców Premier League.

Więcej o: