Premier League. Koscielny przedłużył kontrakt z Arsenalem

Reprezentant Francji Laurent Koscielny podpisał nowy kontrakt z londyńskim Arsenalem. - Cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia. Mój pobyt tu to wspaniały okres i mam nadzieję, że potrwa on jak najdłużej - powiedział zawodnik. Na razie nie wiadomo na jak długo ma obowiązywać nowa umowa.

- Przez ostatnie dwa lata Laurent grał dla nas wyśmienicie - powiedział oficjalnej stronie londyńskiego klubu menedżer zespołu Arsene Wenger. - To zawodnik najwyższej klasy i jestem bardzo szczęśliwy, że zdecydował się związać swoją przyszłość z Kanonierami.

- Kiedy popatrzymy na to, że do 2009 roku grał we Francji w Ligue 2 a teraz gra na bardzo wysokim poziomie w Premier League i swojej reprezentacji, dostrzeżemy niesamowity postęp, jaki ten chłopak zrobił.

W ostatnich dwóch sezonach obrona Arsenalu była często przetrzebiona kontuzjami i także dlatego Francuz zagrał w tym czasie w 85 meczach. Żaden inny zawodnik klubu z Emirates Stadium nie może pochwalić się takim wynikiem.

Koscielny w ostatnim meczu zeszłego sezonu zdobył bramkę przeciwko West Bromwich Albion, która zagwarantowała Kanonierom prawo gry w Lidze Mistrzów w sezonie 2012/2013.

Więcej o: