Premier League. Nowe nabytki Chelsea już strzelają [ZDJĘCIA]

Najlepsza drużyna Europy - Chelsea wygrała 4:2 sparingowy mecz z drużyną MLS Seattle Sounders, a po jednym golu strzelili nowi piłkarze zakupieni przez "The Blues". Do bramek zdobytych przez Marko Marina i Edena Hazarda dwa gole "dołożył" Romelu Lukaku.

Mecz odbył się w Seattle w ramach amerykańskiego torunee zdobywcy Pucharu Mistrzów. Nie biorą w nim udziału piłkarze, którzy grali w Euro 2012 - Ferdnando Torres, Raul Meireles, Florent Malouda, Ashley Cole i John Terry.

Lukaku trafił do Chelsea w ubiegłym roku, jednak dotychczas nie miał zbyt wielu szans na pokazanie swoich możliwości. Tymczasem w meczu w Seattle zdobył dwa gole już w pierwszej połowie. Trafił do siatki w trzeciej i 45. minucie, a dwoma golami jeszcze przed przerwą odpowiedział mu piłkarz gospodarzy Fredy Montero.

W drugiej części spotkania Seattle nie zdołało oprzeć się ofensywnie grającej Chelsea, dla której gole strzelili dwaj niedawno sprowadzeni piłkarze - reprezentant Niemiec Marin, który przyszedł z Werderu Brema oraz Belg Hazard. W ubiegłym sezonie Ligue 1 strzelił on dla Lille aż dwadzieścia bramek zostając trzecim strzelcem, został także wybrany drugi raz z rzędu na piłkarza sezonu we Francji.

Porażka 2:4 z przedstawicielem Premier League była znacznie mniej dotkliwa niż w ubiegłym roku, gdy Sounders przegrali z Manchesterem United aż 0:7. Chelsea w ramach amerykańskiego tournee zagra jeszcze w niedzielę z PSG w Nowym Jorku, a w kolejnych dniach z gwiazdami MLS w Filadelfii i z Milanem w Miami.