Transfery. Król strzelców Ligue 1 "na 90 procent" w Arsenalu

Menedżer Arsenalu, Arsene Wenger, potwierdził, że jest bliski sprowadzenia Oliviera Girouda - napastnika Montpellier, który w sezonie 2011/12 sięgnął po koronę króla strzelców Ligue 1.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Od kilku tygodni w mediach krążyły informacje, według których Giroud miał podpisać umowę z Arsenalem po powrocie z Euro 2012.

Kanonierzy aktywowali wynoszącą 12 milionów funtów klauzulę wykupu zapisaną w kontrakcie 25-latka, więc transfer jest już praktycznie formalnością, co potwierdził sam Arsene Wenger.

- Giroud nie grał dużo [na Euro 2012], ale w przyszłym sezonie na 90 procent będzie piłkarzem Arsenalu - powiedział menedżer londyńczyków na antenie francuskiej stacji TF1.

- Myślę, że ma niesamowity potencjał, pasuje do naszej drużyny i stylu gry. Gra bardzo zespołowo i wie, jak współpracować z innymi piłkarzami na boisku. Jestem pewien, że świetnie sobie poradzi - dodał.

To nie pierwsze wzmocnienie Arsenalu w letnim oknie transferowym. Wcześniej Wenger sprowadził Lukasa Podolskiego z FC Koeln za około 11 milionów funtów. Trzecia drużyna ubiegłego sezonu Premier League jest też zainteresowana Yannem M'Vilą, defensywnym pomocnikiem Rennes, który kosztowałby około 20 milionów funtów.

Didier Drogba  ? zagra w Szanghaju

Więcej o: