Watykan chwali Didiera Drogbę - świetnego piłkarza i przykładnego katolika

Didier Drogba, piłkarz i zwycięzca Ligi Mistrzów z zespołem Chelsea Londyn, ma także swoich fanów w Watykanie. Chwalił go niedawno szef watykańskiego biura ds. sportu przy Papieskiej Radzie ds. Świeckich, ks. Kevin Lixey z USA.

Szczury na lodzie i wuwuzela made in Poland? Tylko na Trybunie Kibica!  ?

- Katolik Drogba zasługuje na uznanie dlatego, że w chwilach wielkich sukcesów pamięta o tym, żeby podziękować Bogu - powiedział watykański duchowny w rozmowie z amerykańską agencją CNS i przypomniał, że ten utalentowany zawodnik prowadził pracę na rzecz pojednania w swojej ojczyźnie rozdartej wojną domową.

Droga nie ukrywał wiary również podczas finału prestiżowych rozgrywek. 19 maja 2012 żegnał się wielokrotnie, podkreślając swoje przywiązanie do wiary katolickiej.

- Jak na głęboko wierzącego katolika przystało, nawet w tak gorączkowych momentach, jakimi przy remisowym wyniku 1:1 z Bayernem Monachium były rzuty karne, gdy uzyskał zwycięstwo dla swojej drużyny doprowadzając do wyniku 4:3, dziękował Bogu znakiem krzyża - przypomniał ks. Lixey.

Ks. Lixey zwrócił uwagę, że Drogba wielokrotnie w przeszłości demonstrował swoją wiarę i związek z Kościołem. Gdy w 2004 roku zmieniał barwy i przechodził z Olimpique Marsylia do Chelsea, swoją koszulkę złożył w katedrze Notre Dame de la Garde.

Ponadto Drogba odgrywa ważną rolę w swej ojczyźnie - Wybrzeżu Kości Słoniowej. Piłkarz jest jednym z jedenastu członków ,,komisji prawdy i pojednania", która stara się łagodzić skutki niedawnej wojny domowej w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Konflikt zakończył się w maju 2011 roku.

Po wygranej Ligi Mistrzów z londyńskim zespołem Drogba ogłosił, że odchodzi z Chelsea.

Dowcipne, żenujące, obrażające. Dziwaczne celebracje w sporcie

Więcej o: