Premier League. Liverpool ma nowego trenera?

Brendan Rodgers ma zostać nowym trenerem Liverpoolu - podało BBC. ?The Reds' są gotowi zapłacić nawet pięć milionów funtów jego obecnemu klubowi Swansea.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Rodgers przed miesiącem odmówił Liverpoolowi, gdy klub zaprosił go do rozmów tuż po zwolnieniu Kenny'ego Dalglisha, który z klubem zdobył tylko Puchar Ligi Angielskiej. Teraz podobno Rodgers zgodził się na trzyletni kontrakt, ale na razie nikt nie potwierdza doniesień BBC. "The Reds' są gotowi zapłacić nawet pięć milionów funtów jego obecnemu klubowi Swansea.

39-letni szkoleniowiec pochodzący z Irlandii Północnej w ostatnim sezonie prowadził Swansea. Jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia. Debiutujące w Premier League Swansea poprowadził do solidnego 11. miejsca tabeli.

Rodgers nie był faworytem do objęcia posady w Liverpoolu. Wcześniej mówiło się, że bliższy stanowiska był Roberto Martinez z Wigan, który nawet negocjował z właścicielami Liverpoolu w Miami. Plotkowało się także, że na celowniku "The Reds" jest Luis van Gaal.

Liverpool ostatni sezon zakończył na ósmym miejscu w Premier League ze stratą 17 punktów do miejsca gwarantującego miejsce w Lidze Mistrzów.

Więcej o: