Premier League. Mancini: Chcieliśmy tego tytułu i zasłużyliśmy na niego

W niedzielę po dramatycznym meczu z QPR Manchester City zdobył mistrzostwo Anglii. - Chcieliśmy tego tytułu i zasłużyliśmy na niego. Nigdy w życiu nie widziałem czegoś takiego. Pięć minut przed końcem nie myślałem, że możemy wygrać. To był szalony sezon i szalone ostatnich kilka minut spotkania - skomentował przebieg decydującego meczu Roberto Mancini, trener The Citizens.

ZObacz bramki z meczu Manchester City vs. QPR na Zczuba.tv ?

Po upływie przepisowego czasu gry na Etihad Stadium to Manchester United był mistrzem Anglii. Queens Park Rangers wygrywali 2:1 z The Citizens i wydawało się, że już nic się nie zmieni w tej materii.

Jednak w doliczonym czasie gry Manchester City zdołał najpierw po bramce Edina Dżeko wyrównać, a chwilę potem dzięki trafieniu Sergio Aguero wrócić na pierwsze miejsce tabeli Premier League i wygrać tegoroczną edycję tych rozgrywek.

- To najlepszy moment w moim życiu, ale jeśli mam być szczery, powinienem dodać, proszę, nigdy więcej w ten sposób. Cuda zdarzają się w Manchesterze. Tylko, że tym razem po tej stronie miedzy - skomentował zwycięstwo Vincent Kompany, kapitan The Citizens.

- Kiedy przegrywaliśmy 2:1 byłem pewien, że przegramy [mistrzostwo]. Ale teraz śnię na jawie i nie chcę się budzić. Jeśli wierzysz w siebie, wygrywasz. Mamy wspaniałych piłkarzy. To wielki krok dla tego klubu. Następnym jest Europa - dodał Pablo Zabaleta, zdobywca pierwszej bramki.

Ta drużyna będzie jeszcze lepsza - Manchester City mistrzem Anglii ?

Więcej o: