Premier League. Kompany: Możemy spełnić nasze dziecięce marzenia

- Dać naszym kibicom dwa zwycięstwa nad United w tym sezonie... - po wygranej Manchesteru City cieszył się Vincent Kompany. Kapitan City liczy na to, że uda się spełnić marzenie zawodników i wywalczyć mistrzostwo.

W poniedziałek w derbach Manchesteru znowu górą było City. Gospodarze wygrali 1:0 (jesienią na Old Trafford 6:1) i wrócili na fotel lidera dwie kolejki przed końcem sezonu. Jedyna bramka padła w ostatniej minucie pierwszej połowy.

- Absolutnie oszałamiające. Czekaliśmy na tę chwilę - opisywał po meczu swoje uczucia kapitan zespołu Vincent Kompany, którego bramka zapewnił City zwycięstwo.

- Jesteśmy jeszcze daleko od finiszu i wiemy o tym, ale dać naszym kibicom dwa zwycięstwa nad United w tym sezonie... - cieszył się Belg. - Musimy to dokończyć, musimy to zrobić w następnych dwóch meczach.

- Dla nas osiągnięcie tego... bardzo go pragnęliśmy. Wszystko sprowadza się do marzenia, które wszyscy mieliśmy jako dzieci. Bardzo tego chcemy - nie mógł znaleźć słów obrońca, dla którego szansa na mistrzostwo stała się najbardziej realna od kilku miesięcy.

"The Citizens" zaprezentowali się w poniedziałek zdecydowanie lepiej i objęli prowadzenie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, ale mają trudniejszy kalendarz do końca sezonu. Zagrają jeszcze z walczącym o el. Ligi Mistrzów Newcastle i bijącym się o utrzymanie QPR. "Czerwonym Diabłom" pozostały mecze ze znajdującymi się w środku tabeli Swansea i Sunderlandem.

Najbogatsi piłkarze świata - pierwsza trójka zarabia prawie 100 mln

 

Czytaj relację Z Czuba i na żywo ?

Więcej o: