Premier League. City - United. Derby Manchesteru naj, naj, naj

650 milionów kibiców w 212 krajach będzie oglądać w poniedziałkowy wieczór derby Manchesteru. Mecz, o którym Gary Lineker powiedział, że jest najważniejszym w 20-letniej historii Premier League.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Menedżer United Alex Ferguson powiedział, że to najważniejsze derby jakie rozegrał w ciągu 26 lat. Tak samo twierdzi były obrońca United, a teraz komentator Gary Neville. - Grałem 18 lat w Manchesterze United i nigdy nie spotkałem się z tak ważnym meczem - mówi.

Przed stadionem od rana stoją sprzedawcy pamiątek, którzy oferują niebiesko-czerwone szaliki z napisem "Manchester City v Manchester United, April 30 2012". Jedna z lokalnych firm sprzedających bilety oferowała w poniedziałek dwie wejściówki w cenie 1,5 tys funtów "z bardzo dobrym widokiem na boisko".

Bukmacher Ladbrokes spodziewa się zakładów na sumę przekraczającą 100 mln funtów, co będzie największą sumą zakładów na pojedynczy mecz w Anglii w historii.

"Manchester Evening News" na pierwszej stronie zapowiada mecz tytułem "Dzień Przeznaczenia". Na ostatniej stronie widnieje tytuł "Legendy lub Przegrani".

Na trzy kolejki przed końcem sezonu tylko dwa kluby z Manchesteru mają szansę na tytuł. Prowadzący Manchester United zwycięstwem w praktyce zapewni sobie rekordowe, dwudzieste mistrzostwo Anglii. Manchester City wygrywając zrówna się z lokalnym rywalem punktami.

Derby Manchesteru ? dla masochistów

Więcej o: