Transfery. Lukas Podolski oficjalnie w Arsenalu

Arsenal doszedł do porozumienia z FC Koeln w sprawie transferu Lukasa Podolskiego.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Podolski dołączy do londyńskiego klubu po rozpoczęciu letniego okna transferowego, gdy uzgodni warunki kontraktu i przejdzie testy medyczne.

Koeln potwierdziło transakcję na swojej oficjalnej stronie internetowej. Prezes klubu, Claus Horstmann, stwierdził, że dla urodzonego w Polsce reprezentanta Niemiec był to najlepszy możliwy krok. - Jesteśmy dumni z postępów, jakie zrobił w naszej drużynie. Żałujemy, że podjął taką decyzję. Jest niedobra dla klubu, ale dobra dla jego kariery - powiedział.

Swoje przenosiny do Premier League skomentował też Podolski. - Transfer do Arsenalu daje mi wielką szansę na zdobycie doświadczenia w międzynarodowych turniejach w topowym europejskim klubie - tłumaczył.

- To nie była dla mnie łatwa decyzja, ponieważ Koeln, nasi kibice i miasto, to dla mnie coś wyjątkowego. Zawsze będę miał Koeln w sercu. Musimy zebrać siły i utrzymać się w Bundeslidze.

W bieżącym sezonie Podolski rozegrał 28 spotkań i strzelił 18 goli. Występował w Koeln od początku swojej kariery z dwuletnią przerwą na pobyt w Bayernie Monachium. Na kolejkę przed końcem Bundesligi jego zespół ma dwa punkty przewagi nad przedostatnią Hertą Berlin. Najlepsze, na co może liczyć Koeln, to szesnaste miejsce, które zmusza do udziału w barażu o utrzymanie w pierwszej lidze.

Kwota transferu Podolskiego do Arsenalu nie została ujawniona.

HSV podwyższa ofertę za Rudniewa ?

Więcej o: