Premier League. "Głupia" kontuzja Sergio Aguero

Dla walczącego o mistrzostwo Anglii Manchesteru CIty każdy mecz jest teraz najważniejszy. Tymczasem Sergio Aguero, w przeddzień spotkania z Sunderlandem, nabawił się "głupiej" kontuzji - poinformował w piątek Roberto Mancini, trener The Citizens.

Ole, ole, ole, ole! Trybuna Kibica zawsze pełna

Aguero kontuzjował sobie stopę. - To głupia kontuzja - mówi Mancini - to nie była jego wina, ale nie może grać z tym urazem. Nie wiem jak długo będzie pauzował, może dzień, może dwa tygodnie, nie wiem.

Mancini nie krył rozczarowania z powodu niedyspozycji Aguero.

- Mam nadzieję, że to nie będą tygodnie, nie możemy stracić naszego najlepszego napastnika z tak głupiej przyczyny. Mam nadzieję, że wyzdrowieje na mecz z Arsenalem (7 kwietnia, przyp. Sport.pl).

Manchester City traci obecnie trzy punkty do liderującego United - w weekend może objąć prowadzenie wygrywając z Sunderlandem, bowiem lokalni rywale grają swój mecz dopiero w poniedziałek z Blackburn Rovers.

Mancini będzie musiał zadowolić się Edinem Dżeko i Carlolsem Tevezem w ofensywie. Krnąbrny Argentyńczyk nie może jednak raczej liczyć na występ od pierwszej minuty:

- Tevez wciąż robi postępy, ale nie sądzę, bym wystawił go w pierwszym składzie. Ale myślę, że może grać więcej, z tygodnia na tydzień jest coraz lepszy.

Mancini może pocieszać się powrotem obrońcy Vincenta Kompany'ego, który pauzował przez ostatnie cztery spotkania z powodu kontuzji ścięgna.

Premier League. City walczy z United i z... BBC ?