Premier League. Man City walczy z United... i BBC

- Na własnym stadionie United mogą liczyć na pomoc, której nie dostają inne drużyny - powiedział Patrick Vieira, dyrektor ds. rozwoju w Manchesterze City. Kilka godzin później klub oskarżył BBC i wpisał autora wywiadu na czarną listę.

Profil Sport.pl na Facebooku - 51 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Dwa dni przed feralnym wywiadem Vieiry United wygrali 1:0 z Fulham, między innymi dzięki błędnej decyzji sędziego Michaela Olivera, który w 89. minucie nie podyktował rzutu karnego za faul Michaela Carricka na Dannym Murphym.

- Na własnym stadionie United mogą liczyć na pomoc, której nie dostają inne drużyny - stwierdził Vieira. - Myślę, że jeśli jedziesz do United, Realu, Barcelony czy Milanu, gdy sędziowie prowadzą spotkania tego typu, zawsze ciężko jest podjąć decyzję niekorzystną dla gospodarza.

- Tak już jest. Drużyny, które są przyzwyczajone do wygrywania zawsze mają ten atut, więc jeśli będziemy wygrywać, to też go nabędziemy - powiedział były pomocnik Arsenalu i reprezentacji Francji.

Wypowiedzi Vieiry wzbudziły kontrowersje, tym bardziej, że kilka dni wcześniej skrytykował decyzję Sir Aleksa Fergusona o przywróceniu Paula Scholesa. Ferguson odparł, że równą desperacją wykazał się Roberto Mancini, który przebaczył Carlosowi Tevezowi.

Medialne lapsusy Vieiry sugerują, że w obliczu walki o pierwszy tytuł Premier League (przed powstaniem PL w 1992 roku City było mistrzem Anglii dwukrotnie, w 1937 i 1968 r.) w historii klubu ekipę Manciniego zaczyna zżerać presja. Dotychczasowy lider spadł na drugie miejsce i ma 3-punktową stratę do United, którą będzie mógł zredukować podczas derbów Manchesteru zaplanowanych na 30 kwietnia.

"Czemu Vieira ciągle zajmuje się Man United... 2 komentarze w ciągu jakiegoś tygodnia... człowieku, daj spokój!" - napisał na Twitterze obrońca United, Rio Ferdinand.

Jednak City upiera się, że słowa Vieiry zostały wyrwane z kontekstu, a dziennikarz BBC - któremu odmówiono akredytacji na najbliższe konferencje - prowadził wywiad w zbyt agresywnym stylu.

Ferguson przyznaje: Fulham należał się karny ?

Więcej o: