Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Premier League. Menedżer Boltonu: Jestem zaskoczony jak szybko zdrowieje Fabrice Muamba

Owen Coyle przyznał że 23-letni pomocnik Fabrice Muamba, który w sobotę miał atak serca podczas meczu ligowego z Tottenhamem, wciąż jest poważnie chory. - Ale porównując obecną sytuację z tym co mieliśmy w sobotę wieczorem, jesteśmy zaskoczeni - powiedział.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

- Ważne, żebyśmy zbytnio się tym nie ekscytowali. Trzeba pamiętać, że Fabrice wciąż jest poddawany intensywnej opiece medycznej a jego stan jest poważny. - dodał trener Boltonu.

Już w sobotę Bolton zagra w lidze przeciw Blackburn i Coyle przyznał, że nie będzie zmuszał piłkarzy do udziału w tym meczu. - Musimy zagrać. Zrobimy to najlepiej jak potrafimy. Czy będzie to trudne? Jak najbardziej. Moi piłkarze odczuwają to co się stało na różne sposoby. Przed meczem powiem im, że jeśli jest ktoś, kto po tym co widział w ostatnią sobotę nie czuje się na siłach by wyjść na boisko i zagrać 90 minut, to nie zagra - przyznał Coyle.

Bolton grał w ostatnią sobotę z Tottenhamem w ćwierćfinale Pucharu Anglii, gdsy w 41. minucie Muamba upadł na murawę. Zanim przewieziono go do szpitala i użyto defibrylatora, jego serce nie biło przez 78 minut. Do dziś nie wiadomo dlaczego serce piłkarza się zatrzymało. Muamba przeszedł rutynowe badania w sierpniu. Również badanie przeprowadzone w niedzielę w szpitalu dało rezultaty mieszczące się w normie.

Lekarz Boltonu: ? Muamba "nie żył" przez 78 minut

Więcej o: