Premier League. Po tym, co stało się Muambie, piłkarze Tottenhamu zażądali badań serca

Kardiolog przyznał, że przebada w poniedziałek wszystkich zawodników Tottenhamu pod kątem ewentualnych wad serca. Piłkarze zażądali tego po tym, jak w sobotnim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Anglii z Boltonem zawodnik rywali Patrice Muamba stracił przytomność na murawie.

Muamba, którego serce zatrzymało się na pewien czas, walczy o życie na oddziale intensywnej terapii. Mecz na White Hart Lane został przerwany.

Serce 23-letniego pomocnika zaczęło bić po przyjeździe do londyńskiego szpitala w sobotę wieczorem. Powód zatrzymania krążenia nie został podany do publicznej wiadomości.

- Takie zatrzymanie akcji serca u młodego człowieka zdarza się bardzo rzadko, dotyka to jedną na 50 tys. osób - powiedział pracujący ze sportowcami kardiolog Sanjay Sharma. - To naprawdę niesamowicie rzadkie.

Sharma przyznał, że miał w poniedziałek przeprowadzić badania "jednego czy dwóch" piłkarzy Tottenhamu, ale dodał, że teraz "wszyscy zażądali na dzisiaj badań serca".

Lekarz ma przeprowadzić bardzo dokładne, kompleksowe badania.

Tymczasem narzeczona Muamby zamieszcza na Twitterze wpisy, w których prosi o modlitwy za zdrowie zawodnika, z którym ma synka, Joshuę.

- Fabricowi SIĘ UDA!! Przejdzie przez to, bo Bóg jest dobry [pisownia oryginalna]- napisała w poniedziałek Shauna Muamba.

- Bardzo cię kocham fmuamba trzymaj się modlimy się za ciebie skarbie ... gdzie jest życie jest i nadzieja - dodała.

100 punktów Chamberlaina w meczu i inne magiczne wyczyny w sporcie

 

Stan Muamby jest krytyczny ?

Więcej o: