Premier League. Poruszenie wśród piłkarzy na Twitterze po zasłabnięciu Muamby

Piłkarze Premier League są wstrząśnieci wypadkiem do jakiego doszło podczas sobotniego meczu Boltonu z Tottenhamem. W trakcie pucharowego spotkania, jakie rozgrywane było w Londynie, Fabrice Muamba zasłabł, a jego stan wciąż jest krytyczny. ?Nieważne za kim jesteś, nieważne nawet czy interesujesz się piłką. Nawet jeśli nie jesteś zbyt religijny, to módl się za niego? - napisał na swoim Twitterze piłkarz Tottenhamu Kyle Walker.

23-letni piłkarz pozostaje w stanie krytycznym po tym, jak zemdlał podczas meczu z Tottenhamem w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Medycy przez sześć minut reanimowali na boisku byłego reprezentanta angielskiej młodzieżówki. Po tym zdarzeniu spotkanie zostało przerwane.

Wypadek ten wywołał ogromne poruszenie wśród piłkarzy grających na co dzień w Premier League. Na Twitterze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia zamieszczają klubowi koledzy piłkarza, zawodnicy którzy grali z nim w jednej drużynie w przeszłości, ale także gracze innych zespołów, którzy nie znają Muamby osobiście.

"Mam nadzieję, że z Fabrice Muambą wszystko będzie OK. Modlę się za niego i jego rodzinę. Wciąż jestem w szoku" - napisał piłkarz Manchesteru United Wayne Rooney.

Swoje uczucia wyrazili także piłkarze Arsenalu, w którym Muamba kiedyś grał. Robin van Persie napisał: "Jest mi bardzo smutno z powodu tego, co się przydarzyło Muambie. Grałem z nim z przez kilka lat. To jest naprawdę świetny gość. Zawsze miał uśmiech na twarzy. Proszę Fabrice przywróć ten uśmiech z powrotem. Moje myśli są teraz z Tobą i Twoją kochającą rodziną" - czytamy na profilu kapitana "The Gunners".

Jego klubowy kolega Johan Djourou zdradza na Twitterze: "Właśnie wyszedłem ze szpitala. Kocham Cię stary tak bardzo! Musisz dalej walczyć. Proszę wszystkich o modlitwę za niego, jest niesamowitym człowiekiem i przyjacielem".

Także piłkarze grający w pechowym spotkaniu Pucharu Anglii wspominają o tragicznym wydarzeniu, do jakiego doszło na White Hart Lane: "Modlę się za Faba. Wyjdzie z tego z bożą pomoc" - napisał Jermain Defoe. Jego kolega z Tottenhamu Rafael van der Vaart pisze: "To straszne co stało się z Muambą podczas meczu. Wszyscy się za niego modlimy."

Z kolei bramkarz Wigan Ali Al-Habsi napisał o swoim koledze z zespołu: "Serca nas wszystkich są teraz z Muambą, jednym z moich najbliższych przyjaciół w Boltonie. Jestem wstrząśnięty, życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia".

Muamba nie oddychał - był w stanie krytycznym ?

Więcej o: