Premier League. Luiz o Lampardzie: To tylko pracownik, powinien słuchać trenera

W wywiadzie udzielonym portugalskiej gazecie "O Jogo" obrońca Chelsea, David Luiz zaryzykował gniew Franka Lamparda sugerując, że Anglik nie ma prawa do narzekania na swoją pozycję w zespole. - Żaden piłkarz nie powinien zapominać, że jest tylko pracownikiem klubu - powiedział.

Profil Sport.pl na Facebooku - 46 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Lampard jest niezadowolony z ilości występów w bieżącym sezonie i w ubiegłym tygodniu otwarcie przyznał, że jego relacje z menedżerem CFC, Andre Villasem-Boasem, nie są idealne.

Luiz uważa, że racja jest po stronie menedżera. - W klubie piłkarskim nie trzeba być czyimś ojcem albo synem - powiedział na łamach "O Jogo".

- Nie ma tu uprzywilejowanych osób. Lampard powinien po prostu słuchać trenera, kiedy wydaje mu polecenia, i je wykonywać.

- Żaden piłkarz nie powinien zapominać, że jest tylko pracownikiem klubu.

Luiz stanął też w obronie Villasa-Boasa, który jest krytykowany ze względu na słabe wyniki Chelsea w Premier League i Lidze Mistrzów. - W zeszłym sezonie były drużyny, które znajdowały się w złej sytuacji i nikt o nich nie wspominał.

- Łatwo jest mówić o Andre, ponieważ Chelsea jest wielkim zespołem, który zawsze celuje w pierwsze miejsce. Kiedy są na trzecim albo czwartym miejscu krytykowanie trenera staje się bardzo łatwe.

- Ale Andre ma duże umiejętności. To świetny człowiek i jestem pewien, że ma w Chelsea wielką przyszłość.

W tabeli Premier League Chelsea znajduje się na piątym miejscu. Do czwartego Arsenalu nie traci jednak ani jednego punktu, ma jedynie gorszy bilans bramkowy. W najbliższej kolejce The Blues zagrają na wyjeździe z West Bromwich Albion (sobota, 16:00).

Jose Mourinho wróci do Chelsea?  Był w Londynie

Więcej o: