Euro 2012. Fabio Capello rezygnuje z funkcji selekcjonera reprezentacji Anglii

Na cztery miesiące przed Euro 2012 Fabio Capello podał się do dymisji, a władze angielskiej federacji ją przyjęły. Współpraca została zakończona w trybie natychmiastowym. Następca nie został jeszcze ogłoszony, głównym kandydatem jest Harry Redknapp, obecnie menedżer Tottenhamu.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

"Rezygnacja Capello została przyjęta i jego odejście ze stanowiska jest natychmiastowe" - czytamy w oświadczeniu angielskiej federacji.

Powodem rezygnacji 65-letniego Włocha była rozbieżność zdań z władzami federacji w sprawie pozbawienia Johna Terry'ego opaski kapitana drużyny narodowego. Obrońca Chelsea stracił ją w związku z oskarżeniami o rasistowskie odzywki pod adresem Antona Ferdinanda podczas ligowego meczu Chelsea Londyn z QPR.

- Chciałbym podkreślić, że podczas dzisiejszego spotkania, jak i podczas całej swojej pracy dla reprezentacji, Capello zachowywał się niezwykle profesjonalnie. Zaakceptowaliśmy jego rezygnację, zgadzając się, że to właściwa decyzja. Chcemy mu podziękować za pracę i życzymy sukcesów w przyszłości - powiedział David Bernstein, prezes federacji.

Decyzja o rozwiązaniu umowy została podjęta zaledwie kilka godzin po tym, jak menedżer Tottenhamu Harry Redknapp został oczyszczony z zarzutów oszustw podatkowy. Redknapp jest faworytem mediów do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Anglii. Jego notowania są na tyle wysokie, że bukmacherzy wycofali zakłady na nowego trenera kadry.

Capello był trenerem reprezentacji Anglii od grudnia 2007 roku. Wprowadził zespół na mundial w RPA, gdzie jego zespół odpadł w 1/8 finału, po porażce z Niemcami. W czerwcu Anglicy zagrają w mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie. W grupie D ich rywalami będą Ukraińcy, Francuzi i Szwedzi.

Więcej o: