Premier League. "Hart jest lepszy od Casillasa"

- Widzę Joe Harta jako wieloletniego bramkarza reprezentacji Anglii, takiego jak Iker Casillas w Hiszpanii. Różnica polega na tym, że Joe jest od niego lepszy - mówi David James.

Profil Sport.pl na Facebooku - 38 tysięcy fanów. Plus jeden? 

James, który obecnie jest bramkarzem Bristol City zaliczył ponad 50 występów w kadrze, a w swojej karierze grał m.in. w Liverpoolu, Aston Villi, West Hamie i Manchesterze City.

To w Manchesterze James poznał Harta. - Trenowaliśmy ze sobą tylko tydzień. Potem mogłem obserwować go na zgrupowaniach reprezentacji. To wspaniały chłopak - uważa James.

Po mistrzostwach świata w 2010 roku selekcjoner reprezentacji Anglii, Fabio Capello zrezygnował z Roberta Greena i Jamesa, którzy zawiedli jego zaufanie słabymi występami. Numerem jeden został Hart.

- Widzę go jako wieloletniego bramkarza reprezentacji Anglii, takiego jak Iker Casillas w Hiszpanii. Różnica polega na tym, że Joe jest od niego lepszy - mówi James.

- Oprócz Pepe Reiny nie widzę nikogo lepszego od niego. Robi wszystko to, czego oczekujesz od bramkarza z najwyższej półki. Ile on ma lat? 24? Ja debiutowałem w reprezentacji jako 27-latek, ale zagrałem tylko jeden mecz. Pozostałe 52 powołania przyszły już po moich 30. urodzinach - opowiada.

Hart jest pewniakiem do gry na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. James przyznaje, że na mistrzostwa przyjedzie wyłącznie w roli kibica. - Nie rozmawiałem z Capello od mistrzostw świata. A mecz z Niemcami (w którym James puścił cztery gole - dop.red.) pierwszy raz obejrzałem w zeszłym tygodniu.

Pierwszy zimowy transfer! Gary Cahill do Chelsea ?

Szczęsny gwiazdą internetu. Nie tylko ze względu na grę (WIDEO)

Więcej o: