Jose Mourinho: jeszcze wrócę do Premier League

Szkoleniowiec Realu Madryt powiedział w rozmowie z dziennikarzem radia BBC 4, że podoba mu się w Hiszpanii, ale "jego żwywiołem jest Anglia", do której chciałby kiedyś powrócić.

Nie umiemy się powstrzymać na Facebook/Sportpl ?

- Oczywiście najpierw muszę skończyć swoją misję z Realem Madryt - powiedział Portugalczyk - ale za kilka lat szukajcie mi klubu - zażartował.

Przez zaledwie dekadę kariery trenerskiej Mourinho zdobywał trofea w Portugalii, Anglii i we Włoszech - w tym ostatnim kraju zdobył z Interem Mediolan potrójną koronę: mistrzostwo Serie A, Puchar Włoch i Ligę Mistrzów. Teraz prowadzony przez niego Real Madryt ma trzy punkty przewagi nad Barceloną, mimo porażki 1:3 w El Clasico.

Od dawna łączy się nazwisko Mourinho z Manchesterem United. W 2009 roku, jeszcze jako trener Interu, Portugalczyk oświadczył:

- Oczywiście, że chciałbym być trenerem United, ale United musi się zastanowić czy chce mnie. Jeśli miałbym być następcą Sir Alexa Fergusona zgodziłby się z radością".

Sir Alex Ferguson nie zdradza jednak póki co chęci odejścia na emeryturę, mało prawdopodobne jest także by Mourinho odszedł z Madrytu zanim uda mu się wygrać ligę ze stołecznym klubem.

Sir Alex Ferguson: "Giggs jest niesamowity, chcę by grał jeszcze sezon" ?

Copyright © Agora SA