Premier League. Villas-Boas zrobi wszystko, by pominąć Aleksa

Andre Villas-Boas stwierdził, że wolałby powierzyć rolę stopera młodemu pomocnikowi Oriolowi Romeu niż wystawić w pierwszym składzie Aleksa.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Alex złożył oficjalną prośbę o odejście z Chelsea i od tej pory jest konsekwentnie pomijany przez menedżera. Sytuacja jest o tyle pechowa, że The Blues przeżywają obecnie kryzys, jeśli chodzi o pozycję środkowego obrońcy.

Jedynym zdrowym stoperem przed poniedziałkowym meczem z Fulham jest John Terry. Z urazem boryka się David Luiz, a w ostatnim spotkaniu z Tottenhamem kontuzji doznał Branislav Ivanović, przez co na środku obrony musiał zagrać Jose Bosingwa - nominalnie prawy obrońca.

Mogłoby się wydawać, że w tak trudnej sytuacji Villas-Boas na chwilę zapomni, że Alex chce opuścić Stamford Bridge. Menedżer Chelsea pozostaje jednak nieugięty. Na pytanie, czy Alex może liczyć na występ z Fulham, odpowiedział "nie".

Portugalczyk przyznał, że prędzej przesunie młodego pomocnika Oriola Romeu, którego Chelsea kupiła latem z Barcelony. Villas-Boas pochwalił też Bosingwę za jego postawę przeciwko Tottenhamowi i przypomniał, że na środku grywał kiedyś Paulo Ferreira.

- Piłkarze fantastycznie zaadoptowali się na nowych pozycjach, dzięki czemu mamy kolejne rozwiązania przy ustalaniu składu - powiedział AVB. - Poza tym mam nadzieję, że David (Luiz - dop.red.) zdąży wyleczyć się na Fulham.

- Jednak jeśli mu się nie uda, to i Oriol (Romeu), i Bosingwa mogą zagrać w środku, a Paulo (Ferreira) robił to w przeszłości - tłumaczył.

Chelsea może zażegnać kryzys kadrowy wraz z rozpoczęciem nowego roku, gdy otworzy się styczniowe okno transferowe. Menedżer Boltonu, Owen Coyle, potwierdził, że The Blues chcą kupić Gary'ego Cahilla, którego kontrakt wygasa po zakończeniu sezonu.

Stoper Boltonu i reprezentacji Anglii może kosztować Chelsea około 5 milionów funtów.

Manchester City ? nie poradzi sobie bez braci Toure?

Więcej o: