Piłka nożna. Yaya Toure najlepszym afrykańskim piłkarzem 2011 roku

Obrońca Manchesteru City i reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wyprzedził w plebiscycie Afrykańskiej Federacji Piłkarskiej (CAF) Dede Ayewa z Marsylii i swojego byłego kolegę z Barcelony - Seydou Keitę.

W głosowaniu na najlepszego zawodnika Czarnego Lądu wzięło udział 53 trenerów ze wszystkich tamtejszych federacji. CFA nie podała jeszcze całej listy sklasyfikowanych graczy.

Ostatnie miesiące były dla Toure niezwykle udane. W maju jego trafienie zadecydowało o wygranej Manchesteru City nad Stoke w finale Pucharu Anglii. Wiele wskazuje na to, że w nowy rok City wejdzie jako lider Premier League. Toure świetnie radził sobie również w reprezentacji, z którą bez problemu awansował do Pucharu Narodów Afryki.

Toure przeniósł się do Premier League za 24 miliony funtów z Barcelony. W tym klubie występował z trzecim w tegorocznym rankingu Malijczykiem Seydou Keitą. Drugi był Ghańczyk Dede Ayew z Marsylii.

Toure jest drugim piłkarzem z Wybrzeża Kości Słoniowej, który zgarnął statuetkę. Wcześniej dwukrotnie nagrodę zdobywał Didier Drogba.

Premier League. Tottenham zremisował z Chelsea ?

Więcej o: