Premier League. Arsenal gotów sprzedać Arszawina

Jak podaje prestiżowy moskiewski dziennik sportowy ?Sowieckij Sport?, Arsenal Londyn jest sprzedać Andrieja Arszawina do jego macierzystego klubu - Zenitu Sankt Petersburg za 16,5 miliona euro. Rosjanin miałby tam zakończyć karierę i zostać później trenerem młodzieży.

Artykuł w rosyjskiej prasie, potwierdza spekulacje, które od pewnego czasu snują brytyjskie media. Informator "Sowieckiego Sportu" podaje, że do decyzji o sprzedaży Arszawina dojrzał w końcu Arsene Wenger. 30-letni piłkarz miałby przejść do Petersburga w styczniu.

- Pozyskaniem Arszawina jesteśmy zainteresowani zawsze - powiedział dziennikarzom prezes Zenitu Igor Kornijew. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, czy dostaliśmy ofertę z Londynu - dodaje.

Rosyjski napastnik trafił do Arsenalu po dobrym występie na Euro 2008. Kanonierzy zapłacili za niego 16,5 miliona euro. Piłkarz w 12 pierwszych meczach strzelił sześć goli. W dwóch kolejnych sezonach na koncie zanotował 16 trafień. W tym roku pojawił się na boisku tylko 13 razy, w tym sześć od pierwszych minut.

Jak podaje "Sowieckij Sport" donosi, że wszystkie decyzje związane z transferem podjął główny sponsor petersburskiego klubu, państwowy potentat gazowy - Gazprom. - Powrót tego piłkarza jest możliwy, jeśli wyrazi na to chęć - powiedział gazecie szef firmy, Aleksiej Miller. - Wszyscy prędzej czy później musimy wrócić do naszej ojczyzny - dodał.

Wcześniej prasa łączyła Arszawina z Anżą Machaczkała - klubem ze stolicy Dagestanu, ale sam zainteresowany zaprzeczał.

Barcelona drużyną wszech czasów? Ma konkurencję

 

Ma przed sobą obiecującą przyszłość Wenger o Szczęsnym ?

Więcej o: