Premier League. Wenger o Szczęsnym: Ma przed sobą obiecującą przyszłość

- Jeśli utrzyma determinację i nastawienie, to może zostać jednym z najlepszych bramkarzy na świecie - twierdzi na temat Wojciecha Szczęsnego Arsene Wenger. Po ostatnim meczu ligowym z Manchesterem City polskiego bramkarza chwaliła również brytyjska prasa.

- Już jest jednym z najlepszych w swoim pierwszym sezonie (w podstawowym składzie - przyp. red.). On jak i cała drużyna, ma przed sobą obiecującą przyszłość - uważa Arsene Wenger.

Pierwszy bramkarz reprezentacji Polski w bramce Arsenalu spisuje się bardzo dobrze. W ostatnim ligowym meczu przeciwko Manchesterowi City nie zachował co prawda "czystego konta", ale od angielskiej prasy zebrał pozytywne recenzje.

The Sun ocenił występ 21-latka jako "równie imponujący co występ Joego Harta" - bramkarza The Citizens, który dzięki kilku dobrym interwencjom, szczególnie tej po strzale Veermaelena w ostatnich minutach meczu uratował 3 punkty klubowi z Manchesteru.

- Nie chcę wywierać na nim zbytniej presji. Po cichu wierzę w to, że dla niego nie istnieje żaden limit rozwoju i jestem przekonany, że swoją grą ocenę jak jest dobry pozostawia innym ludziom - ocenia grę Polaka francuski trener.

- Jest odważny, a to bardzo ważna cecha charakteru. Potrafi również sprawić, że bramka staje się mała, a on duży. Jest na początku swojej kariery i wciąż się rozwija - dodaje Wenger.

Szczęsny gwiazdą internetu. Nie tylko ze względu na grę (WIDEO)

 

Zawieszony za rasistowskie komentarze pod adresem Evry - Suarez pauzuje 8 meczów ?

Więcej o: