Premier League. Chiński sędzia: Ustawiłem sparing Man United

Podczas przesłuchania w sądzie chiński sędzia piłkarski, Huang Junjie przyznał się do ustawienia meczu towarzyskiego pomiędzy Manchesterem United a Shenzhen FC w 2007 roku. W Chinach trwa wyjaśnianie wielkiej afery korupcyjnej

Profil Sport.pl na Facebooku - 37 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Spotkanie Czerwonych Diabłów było jednym z siedmiu, za które Junjie przyjął pieniądze. Łącznie arbiter "przekręcił" sześć meczów ligi chińskiej w latach 2005-09 i dwa spotkania międzynarodowe, za co otrzymał 160 tysięcy funtów.

Sędzia, który w 2009 roku był nominowany do nagrody arbitra roku zaznaczył, że nie wie, czy piłkarze i przedstawiciele klubu mistrza Anglii zdawali sobie sprawę, że grają w ustawionym meczu.

Zespół Sir Aleksa Fergusona wygrał 6:0 po golach Ryana Giggsa, Wayne'a Rooney'a, Johna O'Shea, Cristiano Ronaldo, Chrisa Eaglesa i Naniego (był to jego pierwszy gol w barwach MU).

 

Spotkanie zostało rozegrane w ramach azjatyckiego tournee United, które rozpoczęło się od remisu z Urawa Diamonds w Japonii. Potem kadra MU poleciała do Korei, gdzie Czerwone Diabły wygrały 4:0 z FC Seoul. Tournee zakończyło się w Chinach - najpierw Manchester pokonał Schenzhen 6:0, a potem ograł Guangzhou 3:0.

Korupcja w Chinach

W poniedziałek rozpoczęły się przesłuchania w sprawie chińskiej afery korupcyjnej. Oprócz Junjie oskarżony jest również jego współpracownik i kolega po fachu, Zhou Weixin.

Przed sądem stanie ponad dwadzieścia osób związanych z chińskim futbolem. Wiadomo już, że korupcja sięgnęła wszystkich szczebli - szef Super League, Zhang Jianqiang postanowił dobrowolnie poddać się karze za korupcję, która przyniosła mu zysk w postaci ponad 260 tysięcy funtów.

Chińska afera korupcyjna doprowadziła do rezygnacji szefa związku piłki nożnej. Z ligi wycofali się sponsorzy, a telewizja odmówiła transmisji spotkań.

Manchester United ? wyda 35 milionów euro?

Drogba, Raul, Chivu... świetni piłkarze do wzięcia za darmo

Więcej o: