Premier League. Darren Fletcher zawiesza karierę

Pomocnik Manchesteru United i kapitan reprezentacji Szkocji bierze dłuższy rozbrat z futbolem. Zmusiły go do tego powracające kłopoty zdrowotne. Zawodnik cierpi na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Kłopoty zdrowotne Darrena Fletchera nieustannie zmuszały go do krótszych bądź dłuższych absencji. Ich przyczyną była choroba, której szczegółów klub nie chciał ujawniać, aby nie naruszać prywatności piłkarza. Teraz oświadczył, że Fletcher cierpi na przedłużające się wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Fletcherowi udawało się do tej pory łagodzić symptomy choroby, jednak w ostatnim czasie stało się to coraz trudniejsze, zwłaszcza, że Szkot jest niezwykle pracowitym zawodnikiem, który starając się godzić lojalność wobec Manchesteru karierą reprezentacyjną, co dobiło się na jego zdrowiu i sprawności.

Teraz Fletcher przyjął w końcu poradę lekarzy i zdecydowała się na dłuższą przerwę zdrowotną, by dać sobie szansę na remisję choroby. Nie wiadomo jednak, czy Szkot powróci jeszcze do czynnego uprawiania sportu.

Darren Fletcher jest wychowankiem i bardzo ważnym ogniwem zespołu Sir Alexa Fergusona. Profesjonalny kontrakt podpisał w 2001 roku i zdobył z Manchesterem cztery mistrzostwa Anglii, jeden Puchar Anglii, dwa Puchary Ligi, wygrał Ligę Mistrzów w 2008 roku i w tym samym - Klubowe Mistrzostwo Świata. Fani United cenią go przede wszystkim za waleczność, niezłomność i boiskową pracowitość, śpiewając o nim "Darren Fletcher przebiegł 500 mil i przebiegnie drugie tyle". W tym sezonie zdarzało mu się być w słabszej formie, jednak odpowiedzialna za to była postępująca choroba.

Rudniew strzela jak na zawołanie, ale są skuteczniejsi

 

Mario Balotelli strzela bramki, ale się nie uśmiecha. Dlaczego?