Transfery. Anelka krok od Szanghaju

Jest już niemal pewne, że francuski napastnik Chelsea Nicolas Anelka zmieni barwy klubowe. Jak podaje Skysports zawodnik ustalił warunki swojego kontraktu z chińskim Shanghai Shenhua i do Azji przeniesie się latem.

Transfer zostanie potwierdzony, gdy na Wyspach rozpocznie się zimowe okienko transferowe. Zespół z Chin zaproponował Anelce trzyletni kontrakt opiewający na sześć milionów funtów. - Umowa jego bardzo skomplikowana i składa się z wielu szczegółów. Będzie dotyczyć zarówno jego obowiązków jako piłkarza oraz współpracę obu stron na płaszczyźnie marketingowej - zdradził rzecznik prasowy chińskiego klubu.

Francuz zawodnikiem The Blues będzie formalnie jeszcze do czerwca, ale już w styczniu będzie mógł podpisać wstępny kontrakt z nowym klubem. Snajper sam chciał opuścić Londyn, dlatego też kilka tygodni temu zwrócił się do władz "The Blues" z prośbą o umieszczenie go na liście transferowej.

Oprócz Chińczyków interesował się nim również grający w Championship West Ham United. Sam Anelka przyznał jednak, że jest bliski odejścia do Szanghaju. Ostatecznie zgodził się ponoć na dwuletni kontrakt. W nowym klubie najprawdopodobniej spotka się ze swoim rodakiem Jeanem Tiganą, który jest bliski objęcia posady szkoleniowca.

Dla Anelki będzie to dziewiąty klub w karierze. Francuz grał już w Paris Saint-Germain, Arsenalu, Realu Madryt, Liverpoolu, Manchesterze City, Fenerbahce i Boltonie, skąd przeszedł do Chelsea. W barwach The Blues Anelka rozegrał ponad sto spotkań i strzelił ponad pięćdziesiąt goli.

Wszystkie cuda Smudy. Szczęście go nie opuszcza

 

Premier League. Manchester pozbędzie się Teveza? Argentyńczyka chce Milan ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA