Premier League. Rodzina Gary'ego Speeda poruszona wyrazami wsparcia

- Jesteśmy poruszeni wsparciem jakie spotkało nas ze strony innych. To naprawdę pomaga - powiedział na schodach domu rodziny Speedów w Cheshire jego agent Hayden Evans. Trener reprezentacji Walii popełnił samobójstwo. W sobotę znaleziono go powieszonego w domu.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

- Rodzina Gary'ego chciałaby bardzo głęboko podziękować wszystkim ludziom, którzy złożyli jej kondolencje w tym trudnym dla nich czasie. Teraz prosimu i uszanowanie ich prywatności, by mogli go opłakiwać we własnym gronie - powiedział Evans.

Speed był jednym z najbardziej znanych walijskich piłkarzy. Grał w Leeds, Evertonie, Newcastle, Boltonie i Sheffield United. W latach 1990 - 2004 zagrał 85 meczów w reprezentacji Walii.

Od roku był trenerem walijskiej kadry. Choć zespołowi nie udało się zakwalifikować na Euro 2012, to zespół prowadzony przez Speeda grał dobrze. Wygrał trzy ostatnie spotkania.

W poniedziałek kondolencje złożył szef FIFA Sepp Blatter. "Gary Speed był bardzo utalentowanym piłkarzem i świetnie spisywał się zarówno w klubach, jak i w reprezentacji. Będzie go bardzo brakowało" - napisał w liście do prezesa walijskiej federacji Phila Pritcharda. "Chciałbym złożyć moje najgłębsze kondolencje w imieniu FIFA i całej futbolowej rodziny, na ręce pana, walijskiej federacji, jego żony Louise i ich dwóch synów, a także całej rodziny i przyjaciół Gary'ego Speeda".

Jedenastka największych nieobecnych - sprawdź, kto nie zagra na Euro ?

 

Gary Speed ? znaleziony martwy

Więcej o: