Ferguson: Rio się starzeje i musi się z tym pogodzić

Powiedziałem mu w prostych słowach: Rio, przychodzi do nas dwóch młodych środkowych obrońców, ale będę zadowolony mając czterech u mam nadzieję, że taki stan potrwa jak najdłużej - powiedział sir Alex Ferguson komentując formę zawodnika Manchesteru.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Rio ma prawie 33 lata i naturalnie nie jest już taki szybki jak kiedyś - mówił Ferguson - ale musi się z tym pogodzić i oprzeć swoją grę na innych elementach niż szybkość.

Wszyscy mierzyliśmy się z tym decyzyjnym momentem w naszych karierach, kiedy zdajesz sobie sprawę, że musisz zmienić swoją grę. Rio musu to zrobić i poradzi sobie z tym. Nie sądzę, żeby był z tym jakiś problem. Przez osiem lat, które był z nami był prezentował zawsze równą formę na światowym poziomie - kontynuował szkocki menedżer.

Ferdinand miał przez lata niezagrożoną pozycję w pierwszym składzie United, ale wraz z przyjściem młodej siły: Johny'ego Evansa, Chrisa Smallinga czy Phila Jonesa nie jest już tak oczywistym pierwszym wyborem Fergusona. Ostatni mecz ligowy z Evertonem obejrzał z ławki rezerwowych, jednak w środę wieczorem najprawdopodobniej zastąpi zawieszonego Nemanję Vidica grając od pierwszej minuty.

Siedmiu Hiszpanów i jeden Anglik kontrowersyjne nominacje do Złotej Piłki ?

Więcej o: