Lokalne władze pomogą Chelsea pozostać na Stamford Bridge

Lokalne władze dzielnicy Fulham, w której znajduje się stadion Chelsea FC obiecały pomóc władzom klubu w pozostaniu na Stamford Bridge i mają zająć się zbadaniem sposobów na poszerzenie pojemności stadionu.

W świetle ostatniej decyzji Chelsea Pitch Owners (organizacji będącej włścicielem stadionu Stamford Bridge) pragniemy aby Chelsea FC pozostała w naszej dzielnicy i mogła nadal zamieszkiwać swój historyczny dom - czytamy w oświadczeniu jakie we wtorek 1 listopada wydała rada dzielnicy Hammersmith i Fulham. Rada proponuje teraz by zbadać możliwości poszerzenia Stamford Bridge tak by projekt był opłacalny ekonomicznie, wychodził na przeciw potrzebom klubu, a jednocześnie nie zakłócał spokoju mieszkańców dzielnicy.

Chelsea zaproponowała wykupienie gruntów pod rozbudowę stadionu, ale CPO odrzuciła tę propozycję. CPO to organizacja non-profit, która jest posiadaczem praw do nazwy Chelsea Football Club i stadionu Stamford Bridge. Powstała w 1993 roku gdy przyszłość Stamford Bridge jako klubowego stadionu była poważnie zagrożona. Jej ideą było złożenie praw własności w rękach udziałowców by uchronić klub przed developerami i groźbą eksmisji. Roman Abramowicz kupując londyśnki klub zapewnił mu bezpieczenstwo finansowe, dlatego władze klubu uważają, iż protekcja CPO nie jest już konieczna.

Upokorzenie na własnym boisku Chelsea-Arsenal 3:5 ?

Więcej o: