Premier League. Chelsea przegrywa z beniaminkiem w derbach

Chelsea Londyn przegrała z Queens Park Rangers 0:1 w derbach zachodniego Londynu. Jedynego gola dla beniaminka strzelił Heidar Helguson. Mecz odbył się w ramach 9. kolejki Premier League.

Skróty niedzielnych meczów Premier League na ZCzuba.tv! >

Piłkarze Chelsea fatalnie rozpoczęli to spotkanie. Doświadczona ekipa Villasa-Boasa grała nerwowo. Już w 10. minucie David Luiz sprokurował rzut karny. Do piłki podszedł Heidar Helguson i pewnym strzałem pokonał Petra Cecha. Nerwowa atmosfera nie opuściła drużyny wicemistrza Anglii. Chelsea kończyło ten mecz w dziewiątkę.

W 33. minucie z boiska po faulu na Taarabcie wyleciał Jose Bosingwa. Niedługo potem ten sam piłkarz starł się z Didierem Drogbą. Napastnik The Blues również obejrzał czerwony kartonik.

Grając w dziewięciu Chelsea nie potrafiła przeciwstawić się rywalowi zza miedzy. Mimo, że do końca spotkania gracze Villasa-Boasa nie stracili gola, nie potrafili również zagrozić bramce rywala. Queens Park Rangers spokojnie utrzymało korzystny rezultat do końca widowiska.

Po tej porażce Chelsea pozostała na trzecim miejscu w tabeli ale jej strata do liderującego Manchesteru City wzrosła do sześciu punktów. Queens Park z bilansem trzech zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek zajmuje dziewiątą lokatę w Premier League.

Futbolowi krezusi z Wysp Brytyjskich. Kto ma najwięcej?