Premier League. Van Persie bohaterem Arsenalu, Szczęsny poprawny

Robin van Persie udowodnił w niedzielę, jak ważny jest dla ?Kanonierów?. Wszedł na boisku w połowie drugiej części spotkania i zdobył dwie bramki, a Arsenal pokonał Stoke 3:1. Wojciech Szczęsny zagrał dobrze.

Skróty niedzielnych meczów Premier League na ZCzuba.tv! ?

Arsene Wenger chciał dać odpocząć Holendrowi, ale musiał wprowadzić go na boisko, żeby odmienić losy meczu.

W 27 min. prowadzenie dla gospodarzy zdobył Gervinho po podaniu od Ramseya, który przerzucił piłkę nad obroną gości. To był drugi gole Gervinha w barwach "Kanonierów".

Stoke zdołał wyrównać siedem minut później po zamieszaniu w polu karnym Szczęsnego. W końcu jakoś piłkę do siatki zdołał wepchnąć Peter Crouch. To jego trzeci gol w pięciu meczach.

Arsenal przeważał, ale bez van Persiego w ataku nie potrafił tworzyć dobrych sytuacji bramkowych.

28-latek pojawił się na boisku w 66 min. Dziewięć minut później po akcji Artety i świetnej asyście Gervinha zdobył bramkę na 2:1. Gervinho asystował też przy kolejnej bramce napastnika.