Liga Mistrzów. Andre Villas-Boas: Chcę, by Chelsea grała jak Barcelona

- Barcelona wyznaczyła nowy standard tego, jak się powinno grać w piłkę. To na niej wszyscy będą się wzorować - twierdzi trener Chelsea Portugalczyk Andre Villas-Boas.

Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl ?

- Ich sukces jest kombinacją czynników, które doprowadziły do powstania tego zespołu i umiejętności. Z jednej strony pewien zasób talentu rozwijał się wspólnie od najmłodszych drużyn, z drugiej jest tam trener, który był w stanie obronić tę filozofię gry. Nie sądzę, żeby mogli tak grać wiecznie. Są okresy eksplozji talentu poszczególnych piłkarzy i są takie gdy utalentowanych brakuje. Ale teraz to oni wyznaczają standardy - twierdzi trener Chelsea.

Portugalczyk trafił do Chelsea tego lata z FC Porto, które w imponującym stylu wygrało ligę portugalską i Ligę Europejską. Po słabym starcie Premier League jego zespołowi idzie coraz lepiej. Wygrał trzy ostatnie spotkania w lidze i strzelił rywalom 12 goli. Villas-Boas jest przekonany, że jest w stanie wdrożyć doskonale opłacane gwiazdy Chelsea do systemu jaki chciałby zastosować.

- Najważniejsza rzecz jaką udało się osiągnąć to przystosowanie piłkarzy do tego stylu. W pierwszych trzech meczach nie wyglądało to dobrze. Zaczęło funkcjonować od meczu z Sunderlandem [w 4. kolejce - 2:1 - red.]. To są ludzie, którzy chcą odnosić sukcesy. To bardzo pomaga, bo dzięki temu łatwiej akceptują nowe pomysły - powiedział Portugalczyk.

- Chcę, żeby moja kariera wyglądała tak, że będę z niej dumny. Przyjdzie czas, gdy spojrzę wstecz i uznam, ze można ją zakończyć - twierdzi 34-letni trener. - Trofea to najbardziej wyraźny efekt pracy. Oczywiście sposób osiągnięcia tych sukcesów jest ważny, ale chcę z Chelsea wygrać wszystkie ważne trofea i nie wybaczę sobie, jeśli to się nie uda - zakończył.

Michał Żewłakow: ? Sercem za Olympiakosem

Więcej o: