Eriksson zaoferował Beckhamowi pracę w Leicester

Były selekcjoner reprezentacji Anglii Sven-Goran Eriksson złożył propozycje swojemu byłemu podopiecznemu Davidowi Beckhamowi. Miałby on zostać grającym asystentem szwedzkiego trenera w klubie ligi Championship - Leicester City.

Obecny kontrakt angielskiego pomocnika w Los Angeles Galaxy wygasa pod koniec tego roku, a sam piłkarz nie zdecydował jeszcze co będzie robić w przyszłości. Wiadomo jedynie, że wielkim marzeniem Beckhama jest występ w reprezentacji na londyńskiej olimpiadzie.

Zainteresowane pozyskaniem byłej gwiazdy m.in. MU były już Tottenham i Queens Park Rangers, teraz jednak dołączył do nich Leicester. Trener tego klubu, który zawsze był w dobrych relacjach z Beckhamem, przekonuje go, aby dołączył do klubu grającego obecnie na zapleczu Premier League.

- Rozmawiałem już z nim na temat jego gry dla Leicester - zdradza szwedzki trener w rozmowie z "Timesem". - Beckham nigdy mi nie odmówi - dodaje Eriksson, który jest przekonany, że dodatkowa rola szkoleniowa, jaką oferuje piłkarzowi, pozwoli mu pokonać konkurencję w postaci m.in. Paris Saint Germain.

- Damy mu gwizdek i może iść prosto na boisko treningowe - żartuje trener.

"Manchester City zmienił futbol" - mówi Ferguson przed derbami ?

Więcej o: