Transfery. Manchester City wypożyczy Teveza do drugiej ligi?

West Ham United, który w ubiegłym sezonie spadł z Premier League do Championship jest zainteresowany 3-miesięcznym wypożyczeniem Carlosa Teveza z Manchesteru City.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

City chce sprzedać Argentyńczyka w zimowym oknie transferowym, ponieważ w trakcie ostatniego spotkania z Bayernem Monachium odmówił wyjścia na boisko. The Citizens zawiesili pensję Teveza na dwa tygodnie i odseparowali go od drużyny zabraniając mu udziału w treningach, a menedżer Roberto Mancini stwierdził, że "Tevez jest skończony".

Jak informuje BBC i ESPN z tej sytuacji chciałby skorzystać West Ham, który walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie byłby to pierwszy znany gracz Premier League, po którego sięgneliby londyńczycy - niedawno wypożyczyli Manuela Almunię z Arsenalu w ramach zastępstwa za kontuzjowanego Roberta Greena.

Największy problem stanowią zarobki Teveza, których West Ham z pewnością nie pokryje w stu procentach. Jednak nawet częściowe odciążenie budżetu może skusić właścicieli Manchester do zaakceptowania oferty, ponieważ w przeciwnym wypadku Tevez zostanie w klubie aż do stycznia i będzie pobierał tygodniówkę w wysokości 200 tysięcy funtów.

Tevez grał w West Hamie w sezonie 2006-07. Jest tam prawdziwym bohaterem, bo jego gol w ostatnim meczu sezonu z Manchesterem United uratował londyńczyków przed spadkiem do Championship.

Propozycja The Hammers zakłada, że Argentyńczyk wróci do City na rozpoczęcie styczniowego okna transferowego, gdy rozpocznie się poszukiwanie kupca. Wśród zainteresowanych transferem definitywnym wymieniane są takie kluby jak Real Madryt, Inter Mediolan i Corinthians.

Scholes broni piłkarza, Ferguson - trenera. Afera Carlosa Teveza ?

Najlepsze transfery. Jak zarobić dwa tysiące procent, albo więcej

Więcej o: