Premier League. Tottenham zaoferuje Modriciowi podwyżkę

Prezes Tottenhamu Hotspur Daniel Levy chce zaoferować dużą podwyżkę swojemu rozgrywającemu Luce Modriciowi. Zawodnik chciał odejść w letnim okienku transferowym do Chelsea, ale Koguty odrzuciły wszystkie oferty The Blues. Najwyższa z nich opiewała na 40 milionów funtów.

Reprezentant Chorwacji zarabia obecnie "tylko" 45 tysięcy funtów tygodniowo. Jak na jego klasę i angielskie płace jest to bardzo mało. Tottenham chce zaoferować mu nowy kontrakt, dzięki któremu dostawałby prawie dwa razy więcej, bo 80 tysięcy funtów tygodniowo. W ten sposób stałby się najlepiej zarabiającym zawodnikiem klubu z White Hart Lane. Dotychczas byli nimi William Gallas i Rafael van der Vaart, otrzymujący co tydzień 70-75 tysięcy funtów.

Modrić bardzo chciał opuścić Koguty w letnim okienku transferowym i przejść do Chelsea. Daniel Levy z góry zapowiedział jednak, że nie sprzeda go za żadną cenę i konsekwentnie odrzucał coraz wyższe oferty klubu Romana Abramowicza. Ostatnia z nich miała wynosić 40 milionów funtów.

Chorwacki rozgrywający zraził do siebie wszystkich ludzi związanych z Tottenhamem, ponieważ starał się w sierpniu wymusić transfer do Chelsea, która miała mu zaoferować aż 130 tysięcy funtów tygodniowo. Wielokrotnie w wywiadach kwestionował ambicje klubu z White Hart Lane i jego możliwości rozwoju w obecnym zespole oraz mówił, że gra dla Chelsea to jego marzenie.

Podwyżka ma uświadomić Modriciowi, jak ważnym dla klubu jest zawodnikiem i że w związku z tym powinien zarabiać adekwatnie do swojej roli w klubie. Oprócz niej w kontrakcie, obowiązującym do końca czerwca 2016 roku, nie zajdą inne zmiany.

Chorwat przeprosił za swoje zachowanie w czasie okienka transferowego i powiedział, że "z jego głową nie wszystko było w porządku". Ostatnio wrócił do świetnej formy, zdobywając pierwszą bramkę w niedzielnym meczu z Liverpoolem, wygranym przez jego zespół 4:0 .

- Jeśli on jest warty 40 milionów funtów, to życie podpowiada mu, że powinien być odpowiednio do tego opłacany - powiedział na początku tygodnia Harry Redknapp, menedżer zespołu. Wyraził także przekonanie, że Modriciowi w lecie w głowie namieszali agenci i jest zdania, że przyszłość Chorwata jest w Tottenhamie, który ma poprowadzić do sukcesów.

43 mln za Pastore, 34 za Fabregasa - najważniejsze transfery lata (WIDEO) ?

Więcej o: