Premier League. Garry Cook rezygnuje

Dyrektor wykonawczy Manchesteru City - Garry Cook zrezygnował z pełnionej funkcji. Do podjęcia decyzji zmusiła go brzemienna w skutki pomyłka. Cook kilka dni temu wysłał maila adresowanego do Briana Marwooda, chorej na raka matce jednego z piłkarzy The Citizens - Antohni Onuoha. W wiadomości śmiał się z użycia słów - ?wyniszczona tym?.

Wiadomość, która miała trafić do Briana Marwooda - dyrektora piłkarskiego Manchesteru City, odebrała Antohnia Onuoha, matka Neduma Onuoha - piłkarza jednej z młodzieżowych drużyn klubu. W tych dniach wymieniała z Cookiem korespondencję w sprawie warunków kontraktu syna.

"Wyniszczony/na tym...Nie mam pojęcia, jak możesz spać po nocach? Gdy pracowaliśmy razem w Nike, byłeś/aś miłym człowiekiem. G.*" - brzmiał kontrowersyjny mail zatytułowany "Brian", którego przez pomyłkę dostała pani Onuoha.

Natychmiast po ujawnieniu afery przeprowadzono wewnątrzklubowe śledztwo, które wykazało, że pachnąca skandalem sprawa jest dziełem pomyłki. Garry Cook nie chcąc jednak szkodzić Manchesterowi City, zrezygnował z pełnionej w klubie funkcji.

- Podjąłem decyzję, uważam, że najlepszą dla klubu - skomentował swoją rezygnację Cook.

* w języku angielskim w drugiej osobie liczby pojedynczej zaimek męsko i żeńsko osobowy brzmi tak samo (You). Również przymiotniki w obu rodzajach brzmią tak samo.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.