Premier League. Ferguson uhonorowany w Rzymie

W poniedziałek w Rzymie trener sir Alex Ferguson otrzymał nagrodę przyznawaną przez włoski uniwersytet w dziedzinie etyki w sporcie. Trener Manchesteru United wziął udział w spotkaniu ze studentami, podczas którego odpowiadał na ich pytania.

Jedno z pytań dotyczyło postawy agentów piłkarskich podczas transferowych negocjacji. - Porównując sytuację teraz i kiedyś, dużo się zmieniło. Dziś piłkarze nie biorą udziału w rozmowach z klubami. Dlatego zastanawiam się na ile osoba reprezentująca interesy zawodnika negocjuje uwzględniając własne dobro, a na ile dobro swojego klienta - odpowiedział zgromadzonym w auli uniwersytetu studentom sir Alex Ferguson.

Na konferencji prasowej skomentował natomiast obecną kondycję włoskiego futbolu: - Historia piłki nożnej budowana jest cyklicznie Czasy Milanu Sacchiego, Capello i Marcello, a także Juventus Turyn Lippiego, to był doskonały czas dla piłki w waszym kraju - powiedział trener Czerwonych Diabłów.

- Obecnie koło historii wykonało ruch i dziś żądzą dwa wielkie hiszpańskie kluby (Real Madryt i FC Barcelona). Angielska piłka przeżywa również bardzo dobre czasy. Mam nadzieję, że taka sytuacja potrwa długo - dodał Ferguson.

Laureatami nagrody przyznawanej przez rzymski uniwersytet są m.in. Zdenek Zeman, Franco Sensi, Michel Platini, Stefania Belmondo.

Capello ostrzega piłkarza - Carroll musi mniej pić

Więcej o: