Transfery. Chelsea kupi Alvaro Pereirę za 30 milionów euro

Transfer Alvaro Pereiry do Chelsea wkrótce zostanie potwierdzony. Porto otrzyma około 30 milionów euro - donosi portugalski dziennik "A Bola".

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Pereira jest lewym obrońcą, lecz nie przychodzi do Chelsea w roli konkurenta Ashley'a Cole'a. Piłkarz może grać w pomocy, ale według niektórych ekspertów menedżer The Blues, Andre Villas-Boas chce przekwalifikować go na prawego obrońcę.

Chelsea została zmuszona, by zapłacić pełną kwotę zawartą w klauzuli wykupu Urugwajczyka, ponieważ Porto nie chciało negocjować ceny transferu.

25-latek idzie w ślady Juana Maty, Romelu Lukaku, Oriola Romeu, Thibauta Courtoisa i Lucasa Piazona, na których Chelsea wydała w letnim oknie transferowym ponad 70 milionów euro. Zakup Pereiry oznacza, że londyńczycy przekroczą barierę stu milionów.

W środę zamyka się okno transferowe, ale Pereira nie musi być ostatnim nabytkiem wicemistrza Anglii. Villas-Boas chciałby w ostatniej chwili pozyskać Lukę Modricia z Tottenhamu. Chorwat próbuje wymusić transfer - odmówił gry w niedzielnym meczu swojego zespołu z Manchesterem City.

Kolejny piłkarz opuszcza Arsenal ?

Więcej o: