Premier League. Ferguson kończy bojkot BBC

Sir Alex Ferguson zdecydował się na zakończenie 7-letniego bojkotu kanału BBC. Szkot doszedł do porozumienia z właścicielami największego brytyjskiego nadawcy i od nowego sezonu będzie pojawiał się w mediach.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Trener Manchesteru United obraził się na stację po emisji w 2004 roku dokumentu o jego synu, pracującym wówczas jako menedżer piłkarski. Film "Father and Son" ("Ojciec i Syn"), był poświęcony biznesom prowadzonym przez Jasona.

Fegruson zapowiedział, że bojkot BBC potrwa do momentu oficjalnych przeprosin. Przez 7 lat pojawił się na antenie tylko w programach wspominkowych poświęconych Sir Bobby'emu Charltonowi i Ryanowi Giggsowi.

BBC w tym czasie było zmuszone do przepytywania przed i po meczu zastępcy Fergusona - Mike Phelena. W ostatnich latach Ferguson był powszechnie nakłaniany do zakończenia prowadzonego bojkotu. Nalegały na to władze Premier League, stowarzyszenie trenerów ligi a nawet dyrektor naczelny Czerwonych Diabłów David Gill.

Premier League, która od ostatniego sezonu może nakładać kary za nie pojawianie się w mediach w końcu zaaranżowała spotkanie przedstawicieli stacji z 69-letnim menedżerem. Po rozmowach z szefostwem BBC ogłoszono, że Ferguson będzie pojawiał się we flagowym programie piłkarskim stacji "Match od the Day", w którym prezentowane są skróty meczów.

- Sir Alex Ferguson i BBC zdecydowały się na przezwyciężenie trudności, które nie pozwalały Sir Alexowi na pojawianie się w naszych programach. Oznacza to, że spotkanie między menedżerem Manchsteru United, dyrektorem BBC Markiem Thompsonem, dyrektorem północnego oddziału BBC Peterem Salmonem rozwiązało problem w sposób satysfakcjonujący dla obu stron. Sir Alex będzie teraz pojawiał się w programach Match of the Day, Radio 5 Live i innych wedle uznania - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Strajk w Primera Division. Wszystko pozamykane, na trybunach tylko... zakonnice

Więcej o:
Copyright © Agora SA