Piłka nożna. Liverpool będzie szukać talentów w Indiach

Gigant angielskiej piłki FC Liverpool planuje otworzyć w Indiach akademie piłkarskie. W kraju, który szaleje na punkcie krykieta, The Reds chcą szukać młodych talentów i krzewić piłkarską kulturę.

Ian Ruch i Steve McMahon - dwie legendy Liverpoolu - ogłosili, że chcą w październiku założyć w Indiach akademię. Celem jest odkrycie nowych zawodników i rozwój systemu wspierania klubów.

- W Azji ludzie darzą futbol ogromną pasją - powiedział dziennikarzom McMahon. - Są tu ogromne rezerwy piłkarskich talentów, o które w odpowiednim wieku należy zadbać.

Naszym celem nie jest tylko wychowanie młodego talentu w pewnym wieku, ale kształcenie go na przyszłość.

Do niedawna Indie były dla angielskich klubów terenem niezbadanym i niezbyt ciekawym. Dopiero nadejściu telewizji satelitarnej towarzyszył nagły wzrost liczby fanów w całej Azji.

- Oczywiście, że krykiet jest dla nas numerem jeden, ale futbol też śledzą miliony fanów. Wedle statystyk 90 % Azjatów wspiera Manchester lub Liverpool.

Pierwsza akademia zostanie założona w elitarnej szkole prywatnej na obrzeżach New Deli - Genesis Global. Później na terenie całego kraju zostanie otworzonych więcej centrów szkoleniowych - zapowiada McMahon.

Sportowe rekordy oglądalności. Nie tylko piłka przyciąga

 

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: